Online individuální konzultace k tématu účetnictví a daní s Ing. Miroslavou Zbořilovou

IK M. Zbořilová

Během února až června v roce 2020 se uskutečnily převážně online individuální konzultace zaměřené na problematiku účetnictví a daní. Ing. Miroslava Zbořilová konzultovala 17 hodin s 11 zástupci pacientských organizací. 

Zpětná vazba Miroslavy Zbořilové:

V rámci konzultací jsme s pacientskými organizacemi řešili mnoho témat, která v některých případech možná přesahovala i do jiných oborů. Paradoxně samotné zdanění organizací ani účtování nebylo nejčastější. Z toho, co si vybavím, tak jsme také probírali vícezdrojové financování pacientských organizací včetně toho, jak ošetřit získávání financí veřejnými sbírkami, pracovně právní problematiku, problematiku, jak nastavit členění účetnictví, aby vyhovovalo všem požadavkům. Několikrát jsme se zabývali tím, co by si měla ošetřit nově vzniklá pacientská organizace, jak správně sjednat darovací smlouvy.

Typickým účastníkem konzultací byli předsedové a předsedkyně spolků, kteří z pozice statutárů by měli být seznámeni s řadou informací a souvislostí, aby zajistili bezproblémové fungování své organizace. Tento široký záběr lidí, kteří stojí v čele svých neziskovek, vnášel i do našich konzultací velice rozmanitá témata, jelikož každý v daný okamžik řešil něco jiného.

Když bych to hodnotila za sebe, tak již mnoho let mě poskytování služeb pro neziskové organizace baví právě proto, že se při ní potkávám s velice zajímavými lidmi zapálenými pro svou práci, kteří navíc zpravidla svou činnost vykonávají velmi obětavě a s pokorou.

Nepřehlédněte

redakční systém Kompletweb | design Neofema, s.r.o.