4. otevřená výzva z Fondu pro bilaterální vztahy opět otevřena

Vloženo: 12.12.2022 02:39 Zpět na seznam

Fond byl zřízen za účelem posílení bilaterálních vztahů mezi Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem (dále jen “donorské státy”) a Českou republikou.

Fond slouží jako flexibilní zdroj financování široké škály iniciativ společného zájmu, a to pro subjekty z ČR i z donorských států.

Celkový objem finančních prostředků pro 4. Otevřenou výzvu činí 17 115 000 Kč (700 000 EUR)

Oprávnění žadatelé a partneři

Veškeré subjekty, veřejné nebo soukromé, komerční nebo nekomerční a nevládní neziskové organizace založené jako právnické osoby (v České republice nebo donorských státech) se považují za oprávněné žadatele a partnery.

rámci 4. Otevřené výzvy je oprávněnost žadatelů a partnerů z donorských států omezena pouze na subjekty z NorskaVolitelné partnerství s dalšími subjekty z donorských států (tj. s Islandem nebo Lichtenštejnskem) je možné pouze v případě, že je zapojen povinný norský partner.

Ve 4. Otevřené výzvě může každý žadatel obdržet grant pouze na 1 iniciativu (v případě vysokých škol nebo Akademie věd ČR lze obdržet grant na žádost o grant za fakultu/ústav Akademie věd ČR).

Zprostředkovatelé programů v rámci Fondů EHP a Norska 2014-2021 ani fyzické osoby nejsou oprávněnými žadateli v rámci otevřených výzev BF.

Za účelem dosažení celkového cíle posílení bilaterálních vztahů musí být všechny iniciativy realizovány v bilaterální spolupráci mezi ČR a Norskem.

Oprávněné iniciativy a výše grantu

Rozsah oprávněných aktivit pro podporu v rámci Fondu je široký. Oprávněnost zahrnuje všechny iniciativy vedoucí k posílení bilaterálních vztahů, spolupráce a zlepšování vzájemných znalostí a porozumění mezi Českou republikou a donorskými státy za předpokladu, že jak žadatel, tak partner (partneři) se aktivně podílejí na plánování a realizaci společné aktivity.

Příklady aktivit, které lze uskutečnit v rámci Fondu:

  •   workshopy, jednání, návštěvy a konference, semináře na témata společného zájmu;

  •   studijní cesty a návštěvy do donorských státůa/nebo České republiky;

  •   budování kapacit a krátkodobé vzdělávání;

  •   sběr dat, zprávy, studie a publikace;

  •   výstavy, performance a jiné specifické kulturní a umělecké aktivity (např. koncert, divadelní představení);

  •   informační kampaně a propagační materiály;

  •   technická spolupráce a výměna odborníků;

  •   vysílání pracovníků a stáže.

Tento seznam není vyčerpávající a je míněn jen jako příklad možných aktivit.

Obecně musí mít aktivity jasný bilaterální aspekt a sloužit k posílení bilaterálních vztahů mezi Norskema Českou republikou.
Všechny aktivity v rámci iniciativy musí být ukončeny nejpozději do 31. července 2024.

Iniciativy nesmějí vytvářet zisk. Pokud iniciativa generuje příjem ze své realizace, využití těchto příjmů bude popsáno v Žádosti o grant.

Maximální výše grantu je 489 000 Kč (20 000 EUR); minimální výše grantu je 73 350 Kč (3 000 EUR). Z Fondu je hrazeno 100 % způsobilých výdajůPříjemci grantu nejsou povinni poskytovat spolufinancování iniciativ.

Ve 4. Otevřené výzvě Fondu vyplňují žadatelé z ČR i z Norska rozpočet v Kč. Pro výpočet plánovaných výdajů se použije měsíční směnný kurz Evropské centrální banky (ECB)platný v měsíci vyhlášení této otevřené výzvy - 24,450 Kč / EURU převodů z jiných měn (tj. NOK atd.) na Kč je doporučeno použít měsíční směnný kurz ECB platný v měsíci přípravy Žádosti o grant.

Termín uzávěrky pro přijetí žádostí: do 31. prosince 2023, nebo do vyčerpání alokace výzvy.

Všechny Žádosti o grant je nutné vyplnit v angličtině a podat výhradně on-line prostřednictvím IS CEDR - přístup prostřednictvím odkazu https://cedr-fm.mfcr.cz/CEDRNFBFNU

Pro žadatele z ČR je požadován kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis pro účely registrace v IS CEDR a předložení Žádosti o grant. Pro žadatele z Norska není kvalifikovaný certifikát podmínkou registrace / předložení Žádosti o grant.
Podrobnosti ohledně registrace v IS CEDR a další technické požadavky jsou uvedeny na hlavní stránce IS CEDR a v Pokynech.

Čtěte prosím pozorně podrobné postupy pro předkládání Žádostí o grant a podmínky proplácení popsané v Pokynech, které jsou dostupné na webových stránkách NKM www.eeagrants.czwww.norwaygrants.cz 

Podrobné informace včetně formuláře žádosti naleznete pod záložkou "více informací" na této stránce.

Informace pro žadatele poskytne:

Podrobné informace, procesy a požadavky jsou popsány v Pokynech a jejich Přílohách.

  • Jakékoli obecné dotazy týkající se otevřené výzvy (např. podání Žádosti o grant, podmínky výzvy, způsob hodnocení Žádostí o grant a udělení grantu) lze zaslat e-mailem: czp@mfcr.cz  Odpovědi budou odeslány do 10 dnů. V naléhavých případech mohou být dotazy vznášeny také na tel. 257 042 556. Vezměte prosím na vědomí, že závazné jsou pouze písemné odpovědi.

  • Technické dotazy týkající se použití IS CEDR lze zasílat na e-mail: hot-line_ehp@asd-software.cz 

    Otázky týkající se pomoci při vyhledávání norských partnerů mohou být adresovány na emb.prague@mfa.no nebo na tel. číslo 257 111 500.

Více informací