Ministerstvo pro místní rozvoj - Dotace pro nestátní neziskové organizace 2018 - (bezbariórové bydlení, poradenství)
Vloženo: 2.12.2017 12:28 Zpět na seznam
Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, metodická podpora poradenství v oblasti bydlení a udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí. Na tyto oblasti podpory vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj výzvu pro nestátní neziskové organizace (NNO). Žádosti o neinvestiční dotace mohou organizace (spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, nadace a nadační fondy) na podávat do 18. prosince 2017.
Oblasti podpory pro rok 2018:
- Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb
- Metodická podpora poradenství v oblasti bydlení
- Udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí
- Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb
Podpora správné aplikace bezbariérové vyhlášky, zejména spoluprací se stavebními úřady. Iniciování řešení nebezpečných míst a iniciování odstraňování architektonických bariér ve stávajících stavbách. Zpracovávání a poskytování metodických informací pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace o bezbariérovém prostředí.
Podpořena nebude publikační činnost vůči široké veřejnosti.
2. Metodická podpora poradenství v oblasti bydlení
Podpora aktivit zaměřených na poskytování odborného poradenství v oblasti bydlení nebo na zvyšování odborné kvalifikace pracovníků organizací poskytujících poradenství v oblasti bydlení (školení, semináře, odborné supervize, apod.).
Dotace se poskytuje v souladu s předpisem Evropských společenství podle pravidla „de minimis“ (nařízení Komise EU 1407/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článku 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis). Součet všech veřejných podpor poskytnutých žadateli podle pravidla de minimis nesmí v kterémkoliv tříletém období přesáhnout částku v Kč odpovídající 200 000 EUR v přepočtu kurzem devizového trhu vyhlášeným Evropskou centrální bankou, platným ke dni schválení dotace Rozhodnutím o poskytnutí dotace.
Specifické požadavky na projekt:
- služby, aktivity (bytové poradenství, osvěta, vzdělávání…) poskytované v rámci realizace projektu hrazeného z rozpočtu MMR za oblast Metodická podpora poradenství v oblasti bydlení musí být poskytovány bezplatně
- projekt musí splňovat princip hospodárnosti, účelnosti a efektivity a výše nákladů musí odpovídat cenám v místě a čase obvyklým
- náklady projektu musí být vynaloženy v souladu s jeho cíli a musí přímo souviset s jeho realizací
- náklady musí být identifikovatelné, prokazatelné a doložitelné
Neuznatelnými náklady jsou zejména:
- výdaje na záruky, pojištění, bankovní poplatky, celní a správní poplatky, daně (vyjma DPH)
- úroky z úvěrů, splátky půjček a úvěrů, leasingu
- sankce a penále
- příspěvky nebo poplatky organizace za členství v jiných organizacích
- náklady na ochranku, opravy a údržbu prostor
- všeobecně používané technické vybavení (mobilní telefony, telefony, notebooky, PC, kopírky, tiskárny, faxy, programy výpočetní techniky)
- všeobecně používané zařízení kanceláří, jednacích a vzdělávacích prostor, sálů (nábytek, zařízení a vybavení prostor, atd.)
- výdaje související se zahraničními cestami
- odpisy
- správa a zřízení webových stránek, zřízení internetu
3. Udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí
Podporovány budou systémové či jednorázové aktivity s přidanou hodnotou regionálního a nadregionálního charakteru, kde bude prokazatelný pozitivní dopad na široký (měřitelný) okruh aktérů regionálního rozvoje a aktivity zaměřené na zavádění udržitelného rozvoje a strategického řízení do praxe.
Podporovány budou projekty s konkrétními výstupy regionálního a nadregionálního významu a kvantifikovanými cílovými skupinami.
Uzávěrka podávání žádostí o podporu: 18.12.2017
Podrobné informace včetně formuláře žádosti naleznete pod záložkou "více informací" na této stránce.
Informace pro žadatele poskytne:
Informace jsou poskytovány na adrese: nno@mmr.cz
Žadatel podává žádost o dotaci v aplikaci DIS ZAD na adrese: http://www3.mmr.cz/zad
Na této adrese vyplní elektronickou žádost, po jejím vyplnění žádost v ygeneruje, vytiskne, podepíše a opatří razítkem. Dále žadatel vloží elektronicky všechny požadované přílohy, ukončí podávání elektronické žádosti a žádost uvede do stavu podána.