Granty Nadačního fondu obětem holokaustu - Program péče
Vloženo: 4.9.2019 14:37 Zpět na seznam
Program sociálně zdravotní péče se zvláštním zřetelem k potřebám těch, kteří přežili holocaust.
Mezi oblasti naší podpory patří:
- Domácí péče
Domácí péče patří mezi moderní služby, jejichž hlavním cílem je umožnit co nejdelší pobyt seniora v domácím prostředí (příp. omezit či zkrátit nutnost nemocniční péče)
a dodat profesionální sociální a zdravotní služby do tohoto prostředí. Služby v terénu přinášejí seniorům důstojnost, nezávislost a bezpečí.
- Rezidenční péče
Kvalitní ústavní péče patří do nabídky služeb pro seniory stejně jako služby ostatní. NFOH preferuje podporu služeb splňujících standardy sociálních služeb.
- Sociální práce v terénu
Služby sociálních pracovníků pro klienty v terénu jsou počátkem a základní osou péče. Rozhovor s klientem o jeho potřebách, sociální poradenství, pomoc se získáním sociálních dávek, odškodnění, zprostředkování služeb dalších odborných pracovníků či dobrovolníků, společenský kontakt a umožnění kontaktu s blízkou komunitou.
- Psychologická pomoc lidem s posttraumatickým syndromem
Již mnoho let ukazují zahraniční výzkumy, že traumatická zkušenost holocaustu zásadně a trvale narušuje psychické zdraví nejen těch, kteří osobně persekuci prožili, ale přenáší se i na jejich rodiny, potomky. Tyto již tři generace lidí potřebují pomoc speciálně vyškolených odborníků.
- Mapování potřeb židovských komunit v oblasti sociálních služeb a péče o seniory
Podporujeme péči o členy židovských obcí – oběti holocaustu a projekty v sociální
a zdravotní oblasti. Tyto aktivity jsou velmi často připravované členy a pro členy židovských komunit, proto jim věnujeme podporu i pozornost.
Uzávěrka podávání žádostí: 18. 9. 2019.
Podrobné informace včetně formuláře žádosti naleznete pod záložkou "více informací" na této stránce.
Informace pro žadatele poskytne:
Mgr. Andrea Fictumová koordinátorka programu Péče, tel.: 224 261 573, 737 905 629, e-mail: fictumova@fondholocaust.cz