Nadace Jistota (KB) - Mimořádná grantová výzva II

Vloženo: 1.6.2020 07:11 Zpět na seznam

OBLASTI POMOCI

V rámci Mimořádné výzvy II Nadace Jistota můžete žádat v níže uvedených oblastech A až D. Kombinace kategorií je možná. Můžete například projekt zaměřit na rozvoj distanční pomoci ve vaší organizaci a zároveň požádat o přímou pomoc některému z vašich klientů samoživitelů atp.

A. oblast samoživitelé (pečující) v mimořádné situacicílovou skupinu tvoří rodič samoživitel, který sám pečuje o nezaopatřené dítě (děti) anebo samoživitel ze sendvičové generace pečující (nejen) o člena rodiny s postižením, ale ve zvýšené míře i o rodiče v důchodovém věku, které negativně ovlivnila probíhající koronavirová krize.

B. oblast rodiny ohrožené domácím násilím - příkladem dobré praxe, na kterou je možné žádat, je pro nás komplexní odborná pomoc (krizová pomoc, odborné sociální poradenství, psychologická a terapeutická činnost atp.) všem osobám ohroženým domácím násilím (tedy včetně seniorů, dětí, zdravotně postižených členů domácnosti) s cílem tuto nepříznivou situaci neprodleně zastavit, překonat a v nejlepším případě dovést až k návratu do běžného života bez domácího násilí. Do projektu tak můžete například zahrnout rozšíření týmu či navýšení úvazku, zejména na pozice sociální pracovník, psycholog, terapeut aj. vedoucí k výše popsanému cílovému stavu.

C. oblast senioři v domácím prostředí - základem je především podpora doprovázení seniorů při zajištění jejich základních potřeb (např. zabezpečení pravidelné lékařské péče vč. nezbytné pravidelné prevence, obstarávání nákupů, léků aj.). Dále zabezpečení dostatečné kapacity pečovatelské služby (zejména pro osoby, jež nemají možnost o sebe pečovat v plném rozsahu). Také zabezpečení psychosociální podpory zejm. u těch, u kterých se rozvíjejí úzkosti či agrese v důsledku izolace, strachu z nákazy a opatření nouzového stavu.

D. oblast rozvoj distanční pomocipomoc klientům, která běžně probíhá ambulantně anebo osobně v terénu (poradenství, péče o dlouhodobě nemocné, umírající, atp.) a kterou nebylo možné v nouzovém stavu poskytovat a byla tak, často improvizovaně, nahrazena jinou, novou, online distanční pomocí prostřednictvím sociálních sítí, speciálních aplikací, video přenosů a s využitím chytrých telefonů, tabletů či počítačů.

JAK NAPSAT PROJEKT?

Stručně popište Váš projekt, jak byste ho prezentovali veřejnosti. Podrobnosti uveďte až v příloze „Komentář k projektu“. Vezměte prosím na vědomí, že tento popis bude tvořit základ pro vysvětlení, pochopení a zapamatování vašeho projektu. Zajímá nás především, jak váš projekt a náš příspěvek může změnit kvalitu života vašich klientů, uživatelů atp. Dále očekáváme sumarizaci východisek, pozadí, hlavních myšlenek a klíčových prvků projektu. O vaší organizaci nám napište především v příloze „Oblast činností – Základní informace“.

NA CO SI DÁT POZOR?

Uvádějte položkový rozpočet. Snažte se být velmi podrobní (uveďte vše do přílohy „Rozpočet projektu“). Pokud požadujete nákup nějakého přístroje, pomůcky, uveďte odkaz na jeho představení (ale pozor, investiční náklady nepodporujeme). V rozpočtu jasně vyznačte, jaké položky požadujete hradit od Nadace. V případě mzdových nákladů napište, jakou výši úvazku (případně kolik hodin) budeme hradit a po jakou dobu. V případě, že žádáte ve více oblastech (A-D), vyznačte a oddělte jasně předpokládané náklady i v rozpočtu.

NEZBYTNÉ PŘEDPOKLADY PRO ÚSPĚŠNÉ PODÁNÍ ŽÁDOSTI JSOU

  1. registrace pomocí online formuláře, který najdete zde: https://forms.gle/hvBrG4g84jZu9FbF9 

  2. zaslání 3 povinných příloh e-mailem (úprava je na vás). V Příloze 1 "Komentář k projektu" více rozepište svůj projekt (žádost) a uveďte plánovanou komunikaci projektu jako takového směrem
    k veřejnosti. V příloze 2 "Rozpočet projektu" uvádějte vždy položkový rozpočet, tzn. výši prostředků u každé položky rozpočtu. V Příloze 3 "Oblast činností" napište více o vaší organizaci
    . Struktura
    i formát příloh není předepsán. Všechny 3 přílohy odešlete e-mailem na adresu: stepanka_petru@kb.cz a do předmětu e-mailu uveďte "MGII_název-vaší-organizace". Formulář
    na tyto přílohy není.

Uzávěrka podávání žádostí: do 15. 6. 2020

Podrobné informace včetně formuláře pro podání žádosti naleznete pod záložkou "více informací" na této stránce.

Informace pro žadatele poskytne:

Mgr. Jiří Kocourek, e-mail: jiri_kocourek@kb.cz 

Více informací